Spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich

AKADEMIA WSPÓLNEGO DZIAŁANIA

Jeśli działasz na wsi, jesteś osobą ciekawą ludzi i świata, otwartą na innych; jeśli interesuje Cię przyszłość, chcesz uczyć się i podejmować nowe działania, mierzyć się z wyzwaniami – to spotkanie jest dla Ciebie.

Przez trzy dni rozmawiamy o tym, jak skutecznie działać kierując się wartościami takimi, jak: troska o dobro wszystkich osób, szacunek dla różnorodności, dbałość o stan środowiska naturalnego i   poczucie odpowiedzialności za to, jak funkcjonują nasze wspólnoty.  Chcemy zastanowić się razem, co można zrobić, aby pokonać podziały w naszych społecznościach, aby nauczyć się lepiej rozumieć innych, i  wspierać się nawzajem w obliczu wyzwań stojących przed nami.

Na Spotkaniach możesz spodziewać się dyskusji o zmianach i wyzwaniach, jakie niosą; o tym, co możemy robić jako obywatele, zarówno naszych małych wspólnot, jak i Polski i Europy, by żyć w świecie, który akceptuje różnorodność, jest bezpieczniejszy dla wszystkich i bardziej sprawiedliwy.

Zaproszenie kierujemy do osób związanych formalnie (jako członkinie i członkowie bądź wolontariuszki i wolontariusze) z organizacjami działającymi w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. Warunki udziału opisujemy w Regulaminie.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych uczestników Spotkania w Marózie.

Obecnie nie prowadzimy naboru na Spotkanie. Informacje o kolejnej edycji tego wydarzenia pojawią się na naszej stronie i w mediach społecznościowych

Zapraszamy do lektury relacji z XX Spotkania w Starych Jabłonkach:

Aktualności dot. Spotkania znajdziecie w naszych mediach społecznościowych. Zapraszamy do śledzenia:

Kontakt do organizatorów: mszymczyk@fww.pl, spotkanie@nida.pl

Organizatorzy Spotkania

O Spotkaniach Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich (dawniej Spotkania w Marózie)

Już od 2001 roku Fundacja Wspomagania Wsi wspólnie z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA organizuje Ogólnopolskie Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich. Spotkania odbywają się Marózie (koło Olsztynka, w woj. warmińsko-mazurskim). Celem corocznych Spotkań jest wspieranie rozwoju wsi poprzez zaangażowanie jej mieszkańców w sprawy społeczne i publiczne.

Każdego roku w Spotkaniu uczestniczy od 350 do 500 osób reprezentujących kilkaset organizacji pozarządowych działających na wsiach i w małych miejscowościach, władze samorządowe, rady sołeckie, szkoły i organizacje o zasięgu ogólnopolskim. „Maróz” jest dla nich okazją do poszerzenia umiejętności zarządzania organizacją, poznania sprawdzonych i dobrych projektów rozwoju lokalnego, uzyskania informacji o możliwościach finansowania nowych inicjatyw oraz nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Każde Spotkanie odbywa się pod hasłem przewodnim, wokół którego organizowane są warsztaty i dyskusje.

W 2021 roku odbędzie się XIX Spotkanie Organizacji działających na Obszarach Wiejskich w Marózie. Więcej informacji o tematyce Spotkania oraz rekrutacji dostępne będzie wkrótce.

Organizatorami spotkań są Fundacja Wspomagania Wsi i Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Spotkanie współfinansowane jest przez Fundację Wspomagania Wsi i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Zobacz spotkania z zeszłych lat:

XX Spotkanie (05-07.05.2022 r.) „Akademia Wspólnego Działania”

XIX Spotkanie (23-25.09.2021 r.) „Akademia Wspólnego Działania”

XVIII Spotkanie (23-25.05.2019 r.) „Akademia Skutecznego Działania”

XVII Spotkanie (17-19.05.2018 r.) „Akademia Skutecznego Działania”

XVI Spotkanie (18-20.05.2017 r.) „Zanim będzie za późno”

XV Spotkanie (19-21.05.2016 r.) „Na światło dzienne”

XIV Spotkanie (21-23.05.2015 r.) „Organizacja lokalnie”

XIII Spotkanie (22-24.05.2014 r.) „Nowe wyzwania, nowe metody”

XII Spotkanie (23-25.05.2013 r.) „Ja i sąsiedztwo/społeczność/samorząd”

XI Spotkanie (24-26.05. 2012 r.) „Organizacje, samorząd. Razem czy osobno?”

X Spotkanie (19-21.05. 2011 r.) „Przyszłość, młodzież, wieś, wyzwania”

IX Spotkanie (20-22.05.2010 r.) „Małe dzieci, wychowanie, edukacja internet”

VIII Spotkanie (14-16.05.2009 r.) „Internet, edukacja, krajobraz, sztuka”

VII Spotkanie (15-17.05.2008 r.) „Dziedzictwo kulturowe”

VI Spotkanie (17-19.05.2007 r.) „Internet na wsi- wieś w Internecie”

V Spotkanie (11-13.05.2006 r.) „Nasza Wspólnota, Nasza Wieś, Nasza Świetlica”

IV Spotkanie (12-14.05.2005 r.) „Technologie informacyjne w rozwoju społeczności lokalnych”

III Spotkanie (6-8.05.2004 r.) „Od pomysłu do projektu”

II Spotkanie (maj 2003 r.)

I Spotkanie (19-22.03.2002 r.)